Samsung potwierdza, że Note 7 powróci w nowej odsłonie

Ludzie lubią swoje Samsung Galaxy Note 7, oprócz przypadków gdy one zaczynają wybuchać w płomieniach. W zeszłym roku Samsung miał dwa procesy wycofania w próbie uratowania sytuacji, ale ostatecznie postanowiono po prostu zaprzestać sprzedaży Note 7. On nawet [nieskończone zdanie?]. Po tygodniach plotek, Samsung teraz potwierdza powrót Note 7? albo coś w tym rodzaju. Samsung nie będzie już produkował więcej takich urządzeń, ale będzie je sprzedawał w nowej odsłonie.
Przypomnę, że Note 7 zadebutował zeszłą jesienią na tle bardzo pozytywnych opinii. Miał on fantastyczny wyświetlacz, atrkacyjne wzornictwo i ulepszony rysik S Pen. Kilka tygodni później Note 7 został masowo wycofany po doniesieniach o przypadkach pożaru. Samsung zamienił dostawców baterii i wypuścił nowe urządzenia. Jednak te telefony również wykazały tendencję do wybuchów.

Samsung odwołał Note 7 i konsumenci zwrócili swoje telefony dopiero po dwóch miesiącach po pojawieniu się na rynku. Ostatecznie ustalono, że problem spowodowały niezależne czynniki związane z bateriami na Note 7. W pierwszej baterii ujemne elektrody uginały się blisko kąta obudowy baterii, co powodowało zwarcia i przegrzanie. W drugim przypadku zadziory spawalnicze na dodatniej elektrodzie powodowały ten sam problem.
Więc po wycofaniu Samsung pozostał z kilkoma milionami nowoczesnymi smartfonami w magazynach. Grupy środowiskowe nalegały, aby Samsung zdecydował, co zrobić z telefonami pod warunkiem ekologicznej procedury. Teraz Samsung podjął decyzję. Pogłoski o tym, że Note 7 wróci w większości się potwierdziły, przy czym nazwa Note pozostanie.

Samsung mówi, że rozważy naprawę i odsprzedaż wszystkich zwróconych urządzeń, lub ich wynajem. To będzie obejmowało potencjalnie niebezpieczne baterie z nowymi jednostkami które nie zapalią się niespodziewanie. To nie będzie takie powszechne, jak początkowe wejście na rynek. Note 7 ponownie wejdzie na rynek dopiero po konsultacjach z organami regulacyjnymi i przewoźnikami. Ponadto, Samsung będzie sprzedawał telefony jedynie na rynkach gdzie na to jest znaczny popyt. Po wejściu za kilka tygodni na rynek Galaxy S8 popyt na zeszłoroczne telefony na pewno spadnie.
W przypadku telefonów które nie da się naprawić Samsung usunie pewne części które będzie można użyć ponownie, jak np. kamera i inne sensory. Pozostałe elementy będą zutylizowane, aby za pomocą ekologicznych procesów wydobyć metale szlachetne, takie jak miedź, nikiel, złoto i srebro.
Samsung nie ujawnił ani daty, ani ceny zutylizowanych jednostek, ale śledźcie za tym w ciągu najbliższych miesięcy.Dodaj komentarz

Demos

Layout

Wide
Boxed