Najnowsze plotki o OnePlus 5: data wprowadzenia na rynek, cena na Wielką Brytanię i specyfikacje

OnePlus 5 może być telefonem, z którym w roku 2017 należy się liczyć. Przeczytaj ostatnie plotki o jego cechach, funkcjach i dacie wejścia na brytyjski rynek.

Powyżej: Concept Creator opublikował powyższe wideo przedstawiające przypuszczalny wygląd OnePlus 5.

Po telefonie OnePlus 3T przewyższającym OnePlus 3 nie tylko pod względem lepszej jakości procesora, lepszej baterii czy sprawniejszego aparatu fotograficznego, nasza uwaga w sposób naturalny skierowała się na OnePlus 5. Jednak żadna z nowości zaprezentowanych na targach Mobile World Congress 2017 nie dotyczyła telefonu OnePlus 5 ? może OnePlus 4. Usłyszeliśmy za to wiele na temat smartfonów, które staną się jego konkurentami, jak LG G6, Sony Xperia XZ Premium czy Huawei P10.

Oczywiście nie jest to jakaś ogromna niespodzianka, jako, że nie spodziewaliśmy się usłyszeć wieści o OnePlus 5 przed majem/czerwcem 2017. W tym czasie można byłoby wypuścić na rynek jedynie telefon dostatecznie silny i jednocześnie korzystny cenowo, by mógł zagrozić pozycji Galaxy S8 (wprowadzonego 29 marca 2017).

Jeśli oglądasz mobilna wersję tej strony, kliknij tutaj by zobaczyć najnowszą wersję tej historii

Na temat One Plus pojawiało do 15 marca kilka przecieków i żartów, które wielu potraktowało jako informacje na temat nowego telefonu. Niestety przecieki te dotyczyły tylko limitowanej edycji OnePlus 3T, wyprodukowanej we współpracy z marką modową Colette. W edycji tej było tylko 250 egzemplarzy, ale tuż po jej zaanonsowaniu, wprowadzono nową, prawie identyczną edycję Midnight Black.

Czy nowy OnePlus będzie nazwany OnePlusem 4 czy OnePlusem 5?

Przetoczyło się w branży kilka dyskusji na temat tego, czy nowy telefon zostanie określony jako numer 4 czy numer 5 w serii. Liczba cztery jest uważana w Chinach za liczbę pechową, dlatego plotkuje się, że kolejnemu flagowemu okrętowi serii zostanie nadany numer 5.

Wiele chińskich producentów telefonów stworzyło telephony z cyfrą 4 w nazwie, ale podkreślano, że firma, która jest głównym udziałowcem OnePlus produkuje urządzenia pod marką Vivo i ich numeracja także odbywa się z pominięciem cyfry 4.

Ostatnio dyskutowano o One Plus na portalu Koreaportal.com. Pojawiły się tam opinie, że nowy OnePlus5 będzie miał zagięte krawędzie ekranu, jak Galaxy S7 edge.

Na kiedy planuje się prezentację modelu OnePlus 5?

Poszczególni przedstawiciele linii One Plus nigdy nie byli wprowadzani na rynek zgodnie z rocznym harmonogramem publikacji, którego raczej trzymają się inni producenci telefonów. OnePlus 1 wszedł w kwietniu 2014, OnePlus 2 ? w lipcu 2015, one Plus 3 ? w czerwcu 2016.

Mówiąc prawdę, najdłuższa przerwa była tu między OnePlus 1 i OnePlus 2. W jej trakcie ta stosunkowo młoda firma zastanawiała się, w jaki sposób sprostać oczekiwaniom i niespodziewanej popularności pierwszego modelu. Z każdym kolejnym modelem (One Plus 2, OnePlus X, One Plus 3 i One Plus 3T) firma udowadniała coraz większą biegłość w trudnej sztuce produkowania telefonów na masową skalę.

One Plus zawsze reklamowała swoje produkty jako zabójcze dla topowych marek. Jeśli producent chce by One Plus 5 również stało killerem dla flagowców, nie może zaprezentować swojego telefonu wcześniej niż zaprezentowany zostanie HTC11, LG G6 czy Samsung Galaxy S8.

Z drugiej strony, One Plus 5 nie może też zostać wprowadzony dużo później niż powyższe, bo wówczas nie odbierze flagowcom potencjalnych nabywców. Oczekuje się, że dwa z wyżej wymienionych zostaną zaanonsowane podczas MWC i wejdą do sprzedaży wkrótce potem. Samsung potwierdził, że Galaxy S8 nie zostanie wprowadzony podczas targów MWC, chociaż analitycy przewidują, że zacznie być sprzedawany 18 kwietnia. Im bliżej tej daty OnePlus ogłosi swój produkt, tym lepiej dla jego popularności i sprzedawalności.

Wziąwszy pod uwagę powyższe, spodziewalibyśmy się że event inauguracyjny One Plus 5 odbędzie się w Maju/Czerwcu 2017,a sprzedaż nowego modelu rozpocznie się nie później niż w czerwcu/lipcu 2017.

Ile One Plus 5 będzie kosztował?

Nie ma sprawdzonych informacji, ale według różnych spekulacji OnePlus 5 może kosztować około 500USD ? kolejna zwyżka ceny w stosunku do OnePlus 3T, który kosztował 440USD. W Wielkiej Brytanii oznaczałoby to skok z obecnej ceny 449GBP do ceny 399GBP.

O jakich specyfikacjach nowego modelu rozmawia się w kuluarach?

Procesor

Qualcomm Snapdragon 835
Pamięć Do 8GB RAM
Pojemność 64GB
Ekran 5.5?; wyświetlacz Quad-HD AMOLED
System operacyjny Oxygen OS, oparty na  Androidzie 7.0 Nougat
Bateria 4000 mAh technologia Dash Charge

 

One Plus 3T dysponował procesorem Snapdragon 821, ale uważa się, że następny model One Plus będzie zaopatrzony w procesor Snapdragon 835. To nowy typ procesora zaprezentowany przez Qualcomm podczas targów CES 2017. Uważa się, że może też zostać wybrany jako procesor dla nowego flagowca Galaxy S8.

Taka ewentualność to kwestia dla One Plus bardzo ważna. Producent ten zwykł robić to samo co jego konkurenci, tylko że kilka miesięcy później i w niższej cenie, ale w tym roku jest możliwość, że zdeklasuje rywali w naprawdę kluczowej sprawie.

Samsung wspomaga firmę Qualcomm w budowie procesora Snapdragon 835 i mówi się, z e w zamian otrzyma na niego wyłączność w tym sensie, że żaden inny telefon używający tego procesora nie będzie mógł wejść na rynek przed produktem Samsunga. W tym kontekście dość dziwne wydaje się, że Samsung nie planuje prezentacji Galaxy S8 podczas MWC 2017, ale miesiąc później, podczas oddzielnego eventu Samsunga. Galaxy S8 wszedłby więc do sprzedaży w połowie kwietnia 2017.

W międzyczasie, tradycyjni rywale Samsunga i One Plus, włączywszy w to HTC11 i LG G6, zaprezentują swoje produkty właśnie podczas MWC 2017. I, podczas gdy te telefony zmuszone są stosować Snapdragon 821, One Plus 5 będzie mógł parę miesięcy później utorować sobie drogę ze swoim potężnym Snapdragonem 835, podważając tym samym wartość Galaxy S8.

Snapdragon 835 jest pierwszym procesorem Qualcomm wyprodukowanym z użyciem technologii 10nm, co przyniesie różnego rodzaju profity w zakresie wydajności i efektywności, czego rezultatem będzie dłuższy okres użytkowania baterii w urządzeniach.

Snapdragon 835 wspiera pamięci o pojemności do 8GB RAM. Wziąwszy pod uwagę, że One Plus był jednym z pierwszych producentów, którzy zainstalowali w telefonach pamięć 6GB RAM, należy oczekiwać, że i tym razem, i w tej sprawie  firma stanie na czele stawki.

 

Naturalnie, jeśli powyższe zmaterializuje się, możemy oczekiwać, że One Plus 5 będzie niewiarygodnie szybki. Jak bardzo będzie szybki, trudno w tej chwili rozeznać, szczególnie że firma została ostatnio przyłapana na wprowadzaniu w błąd popularnych aplikacji benchmarkingowych (XDA oskarżyło OnePlus, że skonfigurował procesor w taki sposób, żeby automatycznie przełączał się w tryb ?overdrive?, jeśli zostaje wykryty jakiś popularny benchmark. ? tutaj możecie przeczytać całą historię). One Plus oficjalnie przeprosiło i zapewniło że powyższa funkcja zostanie zdezaktywowana w mających się w niedalekiej przyszłości pojawić narzędziach opartych na systemie Oxygen. Stąd też One Plus 5 powinien raczej już nie stosować tej techniki.

Z tego, co powiedział  Carl Pei One Plus 5 będzie miał wyświetlacz AMOLED i oczekuje się, że jego ekran będzie miał wymiar 5.5. Nie wiadomo, czy producent przerzuci się na ekrany Quad-HD, ale firma musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy trzymać się swojej koronnej wartości, czy starać się o posiadane funkcji potrzebnych do obsługi VR ? wschodzącego nurtu, o którym wiemy, że OnePlus chciałby stać się jego częścią ? pamiętacie ogłoszenie wejścia na rynek OnePlus 3 VR?

W świetle ostatnich eventów wprowadzających na rynek nowe smartfony, prawdopodobne wydają się teorie, że Ona Plus może wprowadzić zakrzywiony ekran, odporność na wodę czy dualny aparat fotograficzny. Dostępne wersje pojemności pamięci będą się wahały w zakresie od 64GB, podobnie jak miało to miejsce w przypadku OnePlus 3T.

Widzieliśmy badania, z których wynikało, że One Plus 5 będzie miał  tylny aparat fotograficzny 21-23 Mp i baterię 3500-400 Ah z opcją Dash Charge. Trudno powiedzieć, na ile wiarygodne są te dane.

Przeciek z PC Pop zgadza się z wieloma wyżej wymienionymi cechami, ale wskazuje też na rozmiar baterii na poziomie 3000 Ah, co będzie downgradem, oraz na zamontowany w tyle skaner linii papilarnych czy aparat fotograficzny z dwoma obiektywami.  Należy się spodziewać, że OnePlus będzie działał z systemem Oxygen, specjalnym UI opartym na Androidzie 7.0 Nougat.Dodaj komentarz

Demos

Layout

Wide
Boxed