Jak znaleźć dobrą firmę odzyskującą stracone dane?

Bezpłatna wstępna analiza

Firma powinna bezpłatnie dokonać wstępnej analizy problemu. To już niestety standard. Wstępna analiza gwarantuje nam, że określone za usługę wynagrodzenie będzie adekwatne to stopnia trudności zadania. Żadna firma nie poświęci czasu na bezpłatną analizę tylko po to, by następnie klient zrezygnował z uwagi na wysokie koszty.
Nasz dostawca powinien zajmować się tylko tematem odzyskiwania danych
Usługi odzyskiwania należności to usługi drogie. Dla wielu firm z branży IT mogłoby być kuszące świadczenie ich jako usługi dodatkowej. Musicie mieć jednak świadomość, że odzyskiwanie danych to branża i przemysł sam w sobie. Zajmowanie się tą dziedziną wymaga ciągłych szkoleń, odpowiednich narzędzi i bycia na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z tego zakresu. Mało prawdopodobne, by jakakolwiek firma była w stanie świadczyć te usługi jako usługi dodatkowe.

Nie ma wynagrodzenia bez efektu

Nie ma żadnego powodu, dla którego mielibyście płacić za usługę, która nie została wykonana. Są przypadki, kiedy odzyskanie danych nie jest możliwe, gdyż stopień uszkodzeń jest zbyt wysoki. Jednakże, firma świadoma swoich umiejętności powinna móc poszczycić się znacznym odsetkiem pozytywnie zakończonych zleceń.

Profesjonalny zespół fachowców

Powinieneś móc swobodnie w każdej chwili skontaktować się z fachowcem, by zapytać o swoje zlecenie. On natomiast powinien być w stanie udzielić ci wyczerpującej odpowiedzi na każde pytanie i chętnie wyjaśnić, jakie kroki planuje podjąć, by odzyskać Twoje dane.

Laboratorium odzyskiwania danych

Firma zajmująca się profesjonalnym odzyskiwaniem danych musi posiadać laboratorium. Dawno skończyły się czasy gdzie gęstość zapisu na dysku była taka, że dysk można było otwierać w warunkach domowych. Teraz przy najnowszych technologiach produkcji dysków otwarcie takiego dysku spowoduje uszkodzenie głowic od drobinek kurzu latającego w powietrzu.

Każda platforma, każdy nośnik

Wiadomo, że obiektem działań fachowców z omawianej dziedziny najczęściej są dyski używające systemuWindows. Jest jednak znacznie więcej urządzeń i sposobów gromadzenia danych. Profesjonalna firma z branży powinna mieć doświadczenie i wiedzę o różnego rodzaju nośnikach. Powinna być w stanie poruszać się w środowisku różnych plików i systemów operacyjnych przez te nośniki używanych. Od firmy naprawdę godnej polecenia należy oczekiwać, że będzie w stanie obsługiwać różnego rodzaju dyski włącznie z macierzami RAID i dyskami półprzewodnikowymi.

Żadnych ukrytych opłat

Wiele firm reklamuje się jako pobierające ?stałe opłaty?. Mogą to być opłaty za odzyskanie danych, ale po dodaniu do nich kosztów pocztowych, lub kosztów jakichś części kwota ta może znacznie wzrosnąć. W MiP Data Recovery cena za odzyskanie danych to cena za wykonaną pracę. Nie ma żadnych dodatkowych opłat nie mówiąc już o tym, że chętnie pożyczamy klientom dyski, by nie musieli oni kupować nowych zanim ten oddany nam nie zostanie naprawiony.

Cena realna, ale rozsądna

Cena za odzyskanie danych może być wysoka. Dobrze wyszkoleni i wykwalifikowani fachowcy nie pracują za minimalną stawkę. Jeśli widzisz ofertę odzyskania danych za 100 złotych to możesz uznać to za żart, szczególnie jeśli dysk, który trzeba odczytać jest duży.

Spory odsetek rozwiązanych spraw

Dobrym wskaźnikiem jakości dostawcy jest 90, 95-procentowy stopień skuteczności. Niektóre firmy, chcąc utrzymać wysoki poziom tego wskaźnika, ostrożnie podejmują decyzje o przyjęciu nowych zleceń. Należy pamiętać, że 100-procentowa skuteczność jest niemożliwa. Czasem dysk jest zbyt uszkodzony, by dane dało się odzyskać.

Lokal

Sprawdzaj, czy wybrana przez Ciebie firma ma biuro. Skrytka pocztowa lub prywatny adres zamieszkania mogą sygnalizować, iż praca na twoich nośnikach będzie się odbywała w czyjejś sypialni.

Dobra komunikacja

Zawsze doradzamy, by dzwonić i rozmawiać z firmą od odzyskiwania danych zanim cokolwiek się tam wyśle. Należy zwrócić uwagę na to, czy telefony odbierane są szybko i czy firma natychmiast do nas oddzwania. W tym przemyśle czas bardzo się liczy więc jakakolwiek zwłoka w komunikacji może zwiastować katastrofę.Dodaj komentarz

Demos

Layout

Wide
Boxed